info@turkeytravelin.com

 +90 462 888 8 777

 

Tükçe

English

Arabic

Günü Birlik Turlar

Günü Birlik Turlar
more_vertBATUM GÜNÜBİRLİK TURU

Kalkış 07:00 Varış 24:00 Mesafe 205 km

TURA GÖZAT
closeBATUM GÜNÜBİRLİK TURU

Türkiye’nin Sarp sınır kapısından 22 kilometre içeride yer alan Batum, sahil boyunca uzanan yemyeşil parkaları, koşu ve bisiklet yolları ile, insanına doğa ile iç içe bir yaşam sunuyor. Parklarda yoğunlaşan yeşil, kentin içinde, geniş caddelerin çevresinde, az katlı yapıların arasında ve meydanlarda sürüp gidiyor.

Günü Birlik Turlar
more_vertSÜMELA GÜNÜBİRLİK TURU

Kalkış 09:30 Varış 17:00 Mesafe 50 km

TURA GÖZAT
closeSÜMELA GÜNÜBİRLİK TURU

Trabzon’un Maçka ilçesinin Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunur. M.S. 395 yılında Atinalı Barnabas ve yeğeni Sophronos bölgeye gelmişler ve manastırı kurmuşlardır.

Günü Birlik Turlar
more_vertUZUNGÖL GÜNÜBİRLİK TURU

Kalkış 10:15 Varış 17:00 Mesafe 100 km

TURA GÖZAT
closeUZUNGÖL GÜNÜBİRLİK TURU

Uzungöl Trabzon’a 99 km ve Çaykara ilçesine 19 km uzaklıkta, deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunur. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Uzungöl, sahip olduğu turistik potansiyeli bakımından çok zengindir. Çevrede trekking, kuş gözlem, botanik amaçlı turların yanı sıra daha yükseklerdeki dağların arasındaki göllere veya yakınlardaki şekersu, Demirkapı, Yaylaönü gibi diğer yaylalara geziler düzenleme olanağı vardır.

Günü Birlik Turlar
more_vertTRABZON ŞEHİR TURU

Kalkış 09:00 Varış 17:00 Mesafe 10 km

TURA GÖZAT
closeTRABZON ŞEHİR TURU

Ayasofya Camii; Günümüzde cami olarak kullanılmakta olan yapı, 1. Manuel Komnenos zamanında (1238-1263) inşa edilmiştir. Fatih Sultan Mehmet’in 1461 yılında Trabzon’u fethini takiben yapı, camiye çevrilmiş ve vakıf eser olmuştur.

Sera Gölü; Uzunluğu 4 km. genişliği ortalama 150 m. olup en derin yeri 55 m. dir. Denize dökülen Sera deresi vadisinin sahile 3 km mesafede, bir yer kayması sonucu önünün kapanmasıyla oluşmuştur. ilginç yanı, yöredeki insanların gözleri önünde birkaç gün içinde ortaya çıkmasıdır.

Atatürk Köşkü; Soğuksu semtinde küçük bir çam korusu içinde yer alıp 20.yüzyılın hemen başında yaptırılmış, Atatürk 1934 ve 1937 yıllarında Trabzon’u ziyaretlerinde bu köşkte konuk edilmiştir. Ulu Önder’in vefatı sonrasında Trabzon Belediyesi tarafından, müzeye çevrilerek ziyarete açılmıştır.

Boztepe; şehrin kalabalığından sığınabileceğiniz panaromik manzarasıyla eşsiz bir yerdir.